V ostatnom čase vyplával na fotosvetlo veľmi populárny formát výstavy amatérskej fotografie pod holým nebom. Tieto akcie organizujú rôzne kluby, občianske združenia či priatelia fotografie. Takéto prehliadky fotografií sme v blízkom okolí zaznamenali v Bratislave, Trnave, Piešťanoch, Galante, Nových Zámkoch a dokonca i v Smoleniciach. Zahanbiť sa nedalo ani naše občianske združenie. Fotoklub IRIS v spolupráci s mestom Trnava, sa opäť po roku predstavili verejnosti s projektom „Trnavský Fotopark“. Tento rok bol súčasťou väčšej akcie poriadanej mestom zameranej na „street “ umenie a šport s názvom StreeTT Session.

Svojich prác „vystaveniachtivý“ autor pri registrácii obdržal kartu vystavovateľa s prideleným číslom a bolo mu umožnené zavesiť si svoje fotografie na vopred natiahnutú sieť v areáli mestského amfiteátra. Samotná registrácia prebiehala od poobedia. Šancu hodnotiť vystavené kolekcie dostal každý vystavujúci účastník i návštevník prostredníctvom neprenosného samolepiaceho fotobodu, ktorý obdržal pri vstupe či registrácii.

Pri zahájení fotoparku panovala nervozita a obavy z vývoja počasia, ale nebo bolo k fotogtrafickým nadšencom aj tento rok zhovievavé a prvý lejak sa spustil až na záver a aj to až po deinštalovaní všetkých fotografií zo sietí. Vystavené fotografie, kolekcie a cykly predstavili rôznorodosť pohľadov, štýlov a techník.
Spolu s divákmi hodnotila aj odborná porota v osvedčenom zložení – Elena Ursínyová, Pavel Pecha a Blažej Vittek.
Treba pripomenúť, že tak ako aj minulý rok sa členovia fotoklubu IRIS vzdali súťaže o cenu odbornej poroty. Fotoklub IRIS naopak ocenil ešte jedného autora cenou fotoklubu.

Svoje fotografie predstavilo 54 registrovaných účastníkov.

Po zrátaní fotobodov z jednotlivých kariet vystavovateľov a po porade odbornej poroty a fotoklubu IRIS boli vyhlásené nasledovné ceny a umiestnenia:

Cena odbornej poroty:

  1. Miroslav Kormoš, Prievidza
    2. Radovan Mišík, Bratislava
    3. Jana Sedláková, Bratislava

Cena divákov:

  1. Ema Lančaričová, Trnava
    2. Lucia Undesserová, Horné Saliby
    3. Peter Lančarič, Trnava

Cena fotoklubu IRIS:

Roman Hajnala, Bratislava